0

Ar esate girdėję posakį, kad pats tikriausias amžinos jaunystės eliksyras slypi Jūsų kraujyje? Tai galėtų patvirtinti tokios jaunyste spinduliuojančios žvaigždės kaip Demi Moore, Kylie Minogue, Angelina Jolie,savo grožį puoselėjančios unikaliomis plazmoliftingo procedūromis, kurių metu injekcijoms naudojama iš paciento kraujo išskirta medžiaga – trombocitais praturtinta plazma (platelet rich plasma- PRP). Būtent šie, ypatingi kraujo kūneliai – trombocitai, priverčia audinius atsinaujinti, todėl po procedūros oda atgauna gyvybingumą ir tampa nepalyginamai skaistesnė, jaunesnė. 

PRP procedūros pasaulyje žaibiškai išpopuliarėjo. Ar iš tiesų procedūros metu pacientams suleidžiamas jų pačių kraujas daro stebuklus?

Na, praktiškai taip. Iš paciento kraujo mėginio centrifūgavimo būdu išgaunamas trombocitų koncentratas – vienas iš kraujo plazmos komponentų, kuris ir yra injekcijos pagrindas. Kai kuriais atvejais plazma suaktyvinama pridedant trombino serumo ar hialurono, tačiau kraujo plazmos sudėtinis komponentas yra esminis. Patarčiau to nė kiek nebijoti – kaip tik, šis metodas pripažįstamas kaip itin pasiteinantis, be to, sumažina alergijos ar atmetimo reakcijos tikimybę – juk tai paties paciento organizmo pagamintos medžiagos.

Gal galėtumėte paaiškinti, kodėl ši injekcija tokia efektyvi?

Trombocitai, esantys kraujo plazmoje, išskiria augimo faktorius. Suleidus tokią „eliksyro“ dozę, šie faktoriai ima aktyviai veikti kiekviename odos ląstelių lygyje, skatindami spartų ląstelių atsinaujinimą, gijimą, elastinių skaidulų tinklo formavimąsi, atnaujindami odos kapiliarų funkciją. Kitaip tariant, nuvargusiai, papilkėjusiai, senstančiai odai į pagalbą atskuba koncentratas aktyvių dalelių, kurios žvitriai ima darbuotis visuose odos sluoksniuose ir grąžina jai jaunystės švytėjimą bei žavesį.

 

Kad jau pradėjote vardyti teigiamus pokyčius, kuriuos sukelia šie stebuklingi darbininkai, gal galite įvardyti visas problemas, kurias sprendžia procedūra?

Po gydymo kurso paciento oda atgauna prarastą tonusą ir skaistumą, padidėja jos elastingumas, lyginasi pigmentinės dėmės, smulkiosios raukšlės. Be to, PRP procedūromis galima spręsti ir plaukų slinkimo, netgi androgeninio vyriškojo tipo plikimo problemas – augimo faktoriai veikia ir plaukų svogūnėlius, tad jie ima augti stipresni, vešlesni bei sveikesni. Taip pat PRP procedūros skatina strijų,randų gijimą, padeda koreguoti patamsėjusių paakių problemą. Skamba kaip svajonė, ar ne? O nuostabiausia, kad tai galima pasiekti jūsų pačių organizmo autentiškai gaminama medžiaga.

Smalsu, kiek procedūrų reikalauja toks persikėlimas laiko mašina?

Na, žinoma, siekiant ilgalaikio rezultato, vienos procedūros neužteks. Tačiau aiškią kurso trukmę gydytojas nustato atsižvelgdamas į pacientą – jo individualią odos būklę, ląstelių polinkio regeneruotis rodiklius, gydomas zonas, galiausiai – gyvenimo būdo įpročius. Tradiciškai rūkaliams tenka pasistengti labiau. Svarbu, kadpo plazmoliftingo procedūros poveikis pradedamas matyti 3-4 savaitę, vėliau vis ryškėja.

Neretai žmones gąsdina šalutinio poveikio tikimybė. Su kokiais nepageidaujamais rezultatais gali susidurti pasinaudojusieji PRP procedūra?

Kaip jau minėjau, šis gydymo būdas yra unikalus, nes remiasi paties paciento ląstelių ir kraujo plazmos naudojimu, tad organizmas retai „nustemba“ gavęs injekcijas ir šalutinio poveikio tikimybė labai maža. Bet vis dėlto atliekant injekcijas gali atsirasti paraudimas, nedidelių kraujosrūvų injekcijų vietose. Taip pat įspėjama, jog po procedūros dėl aktyvių odos biostimuliacijos procesų gali pasireikšti nemalonus odos deginimo ar tempimo jausmas, tačiau jis liaujasi praėjus parai ar pusantros. Retsykiais pacientui gali atsirasti alerginė reakcija. Taip nutikus, būtina kreiptis į gydytoją, kuris paskirs Jums tinkamus medikamentus.

Ar ši procedūra tinkama kiekvienam?

Gydymo trombocitais praturtinta plazma negalima atlikti pacientams su trombocitopenija (per mažu trombocitų kiekiu kraujyje), sergantiems ar praeityje sirgusiems vėžiu, autoimuninėmis ligomis, pavyzdžiui, vilklige. Šios procedūros taip pat neatliekamos ir pasireiškus ūminėms ar sisteminėms infekcijoms. Taigi, kilus bent menkiausiems įtarimams, prieš procedūrą privaloma atlikti išankstinius tyrimus.

O ar esama kokių nors alternatyvų šiai procedūrai?

Panašaus poveikio procedūra yra lazerinis atjauninimas, taipogi odos būklę gerina mezoterapija, biorevitalizacija. Kad išsirinktumėte Jums tinkamiausią „stebuklingąjį eliksyrą“, verta pasikonsultuoti su pačiu gydytoju, išmanančiu šias procedūras.

Laderma
X