0

Ne paslaptis, kad skirtingu amžiaus laikotarpiu žmogaus organizme vyksta ir skirtingi biologiniai procesai, lemiantys odos kokybės ir išvaizdos pokyčius. Atskleidžiame, kas vyksta su mūsų oda sulaukus 30, 40, 50 ir 60 metų bei patariame, kaip šiais skirtingais amžiaus tarpsniais ja rūpintis, į ką atkreipti daugiausia dėmesio.

30+

Veide šiuo laikotarpiu išnyksta dalis riebalinio audinio. Tai pirmiausiai nutinka skruostikaulių zonoje, dėl to suglemba, pasmunka žemyn vidurinė veido sritis, išryškėja nosies-lūpos raukšlė.

Daugumai po 30 metų labiausiai užkliūva jų akys. Taigi – laikas pradėti naudoti paakių kremą su patempimo efektu. Reikėtų rinktis priemones, kurių sudėtyje yra L-fukozės, suaktyvinančios kolageno, elastino ir glikozaminoglikanų gamybą. Tai pagerina odos stangrumą, skatina ląstelių atsinaujinimą. Priemonės su laktobiono rūgštimi veiksmingai ir nedirgindamos odos pašalina negyvas ląsteles, pritraukia vandens molekules.

Po 30-ties reikėtų nustoti mėgautis saule. Juk UV spinduliai sukelia ne tik odos vėžį, bet ir tampa daugybės kitų problemų: pigmentinių dėmių, odos suragėjimų, išsiplėtusių kapiliarų, atsivėrusių porų, priežastimi. Sulaukus 30-ties dažnai prasideda veido rožinė – toms, kurios paauglystėje buvo žavios raudonskruostės, o vėliau veidas užsiplieksdavo vos paragavus šampano, reikėtų saugotis šalčio, žvarbos, saulės, karščio. Laikas pradėti odą drėkinti profesionaliai – kartą metuose atlikti mezoterapijos kursą su hialurono rūgštimi, vitaminais, amino rūgštimis. Mezoterapija skaistina, drėkina, tai puiki senėjimo profilaktika. Laikas stimuliuoti odos elastinį tinklą apatinėje vaido dalyje, „smunkančio veido“ profilaktikai. Užteks kelių stimuliuojančių lazerio procedūrų, kad oda atgytų, sušvytėtų.

 

40+

Nors oda pradeda prarasti kolageną nuo 20-ties, akivaizdžiai tai pastebėti pradedame po 40-ties. Atkurti praradimus padės gydomosios procedūros su didesne hialurono rūgšties koncentracija. Mezoterapijos procedūras reikėtų atlikti jau du kartus per metus, renkantis stipresnius kokteilius su siliciu, biotinu, didesne hialurono koncentracija. Kita puiki procedūra, grąžinanti odai tonusą ir sukelianti patempimo efektą – biorevitalizacija. Galima išbandyti ir Holivudo žvaigždžių pamėgtas trombocitais praturtintos plazmos injekcijas, kurioms naudojamas paties paciento kraujas. Trombocituose esantys įvairūs augimo faktoriai veiksmingi ne tik nuo odos senėjimo, bet ir slenkant plaukams. Šios procedūros rekomenduojamos bent du kartus per metus.

Odos stangrinimas, elastinio tinklo gausinimas – svarbi užduotis šiame tarpsnyje. Tai galima atlikti neinvazyvaus lazerio stimuliavimo pagalba – po procedūros oda tampa stangri, skaisti, užkertamas kelias „apsunkinto“ veido ovalo formavimuisi. Po 40-ties reikėtų pradėti vartoti kremus su antioksidantais. Būtinai atkreipkite dėmesį į šias sudedamąsias kremų dalis: ferulino rūgštį, tokoferolį (vit. E), askorbiną (vit. C), alfa lipoinę rūgštį, likopeną. Na, ir, žinoma, reikėtų mesti rūkyti ir nepiktnaudžiauti alkoholiu – grožio procedūros rūkančiosioms veikia trumpiau, o alkoholis garantuoja patinusius paakius bei išsiplėtusius kapiliarus.

 

50+

Šiame dešimtmetyje moters organizme vyksta ypač dideli pokyčiai. Moteriško lytinio hormono progesterono pradeda mažėti jau nuo 35-erių, o artėjant menopauzei mažėja ir estrogenų. Norint tai kompensuoti, galima pradėti vartoti priemones su augalinės kilmės hormonais. Šiuo laikotarpiu didžiausių problemų kelia žemyn slenkantis veido ovalas. Amžių išduoda ir glebi oda, ryškios raukšlės, pigmentinės dėmės, pavytęs, susiraukšlėjęs kaklas ir plaštakos. Pigmentinės dėmės, odos spalvos nelygumai, raukšlelių tinklas šalinami lazeriu, o koreguoti veido ovalą ir naikinti raukšles galima pasitelkiant užpildus.

60+

Šiame amžiuje oda itin išplonėja, išryškėja ne tik gilios raukšlės, bet ir smulkių raukšlelių tinklas. Taip iš dalies nutinka todėl, kad prie kolageno jungiasi gliukozė ir suklijuoja kolageno ir elastino skaidulas. Šiuo atveju gali pagelbėti mezoterapija su siliciu – jis pakeičia gliukozę, trukdo suklijuoti skaidulas, tad šios lieka veiklios. Taip išlaikomas normalus odos storis ir tonusas. Atkurti hidrolipidinį barjerą padės kosmetika su keramidais – šie lipidai, užtikrina raginio odos sluoksnio sutankėjimą.Tiek odos suglebimą, tiek pigmentaciją gerai koreguoja vidutinio gilumo bei gilūs rūgštiniai šveitimai, dažnai atliekami taikant bendrąją nejautrą. Ypač veiksmingos lazerinės atjauninimo procedūros. Na, o kosmetikos priemonės šiame amžiuje turėtų pasižymėti giliai veikiančiomis, aktyviomis savybėmis, kurios paprastai būdingos įvairiems serumams.

Laderma
X