Ką pasirinkti: epiliaciją lazeriu ar IPL procedūras? Viskas, ką turėtumėte žinoti apie ilgalaikį plaukų šalinimą.

0

Nepageidaujami kūno plaukeliai – problema, sukelianti diskomfortą tiek moterims, tiek vyrams. Kasdieninis jų šalinimas – tai papildomo laiko reikalaujanti, bet tik trumpalaikį efektą suteikianti procedūra. Depiliacija vašku ar įvairiais kremais žada Jums kelias ramias savaites, bet tai problemos nepanaikina, tik ją numalšina. Pasaulyje paplitę labai daug metodų ir procedūrų, kurie žadą Jus „išlaisvinti“ iš šių ritualų ir ilgam laikui suteikti lygią ir švelnią odą. Bet ar tikrai jų pažadai yra realūs?

Dažnai klausiate, kurį iš nepageidaujamų plaukelių šalinimo metodų pasirinkti geriausia? Teiraujamės estetinės lazerinės ir grožio terapijos klinikos LADERMA specialistės ir grožio terapeutės Lauros Rutkauskienės.

Laura, sutikite, kad yra labai daug procedūrų, siūlančių ilgalaikį nepageidaujamų plaukelių šalinimą. Ir kaip skelbia reklamos ir informacinė medžiaga, jos visos yra pačios efektyviausios, sparčiausios, neskausmingos, na, pačios pačiausios… Kaip nepasimesti ir išsirinkti tą, kuri garantuos tą tikrąjį rezultatą?

 

Dažnai pasirinkimo gausoje pasimetusius žmones pasiekia klaidinanti informacija, kaip pavyzdžiui, vienu efektyviausiu būdu šalinti nepageidaujamus plaukelius vadinama IPL (intensyvios šviesos impulso) procedūra, bet čia norėčiau pastebėti, kad IPL ir lazerinė epiliacija yra dvi skirtingos procedūros. Abu metodai naudoja šviesos energijos spindulius, kurių tikslas, pasiekus plauko šaknyje esantį pigmentą – melaniną, suardyti plauko folikulą, tokiu būdu sutrikdyti plaukų augimo ciklą. Tačiau IPL procedūros nėra tokios veiksmingos ir saugios kaip lazerinė epiliacija. IPL procedūros netgi efektyviau yra taikomos gydant odos paviršinę pigmentaciją ar smulkias kraujagysles

Kokius galėtumėte išskirti pagrindinius šių procedūrų skirtumus?

 

Pagrindiniai skirtumai tarp IPL procedūros ir epiliacijos lazeriu slypi jų technologijose. Lazerio skleidžiami spinduliai turi konkretų taikinį – plauko folikulą bei jame esančias ląsteles, atsakingas už plauko įaugimą, o IPL nėra lazeris. IPL aparatas skleidžia plataus spektro bangos ilgio šviesą (panašiai kaip elektros lemputė), todėl negali būti sukoncentruotas į konkretų, folikulą pasiekiantį, spindulį, o tai būtent ir mažina procedūros efektyvumą, nes ne visos ląstelės bus pasiektos ir sunaikintos. Be to, platus šviesos spindulio diapazonas, dažnai ne tik pažeidžia, bet ir nudegina odą. Todėl procedūra yra ir mažiau saugi. Dar vienas esminis skirtumas, tai kad IPL šviesa sugeria tik 30 procentų melanino ir įsiskverbia tik 2 mm po oda, tuo tarpu, lazerio spinduliai – 98 procentus melanino ir įsiskverbia net iki 4 – 5 mm po oda, o tai yra idealus gylis, kuriame yra naikinami plauko folikulai. Vadinasi, IPL procedūrų jums prireiks žymiai daugiau nei šalinant plaukus lazeriu.

Tikriausiai, vienas dažniausiai pasitaikančių klausimų, kiek procedūrų prireiks, kad būtų pasiektas rezultatas ir galėsime džiaugtis savo švelnia oda?

 

Tikslaus ir pamatuoto atsakymo į jūsų klausimą nėra. Kiekvienam žmogui yra parenkamas individualus procedūrų kursas, atsižvelgiant į odos ir plauko tipą. Lazerinei epiliacijai rekomenduojama atlikti 4 – 6 procedūras, po kurių ilgam laikui galima džiaugtis lygia ir švelnia oda. Deja, tokio pat kurso IPL procedūrų Jums neužteks, o ir kada galėsite džiaugtis rezultatu, nėra aišku.

Ar tai saugios žmogaus sveikatai procedūros? Labai dažnai mus stabdo baimės ir stereotipai, kad efektyvumas lygus skausmui. Kaip šios skirtingo veikimo principų procedūros „draugauja“ su šiuo jausmu?

Taip, labai teisingai, dažniausiai skausmo jausmas visų pirma, valdomas nežinojimo sukeltos baimės, gimsta mūsų galvose. IPL procedūros dėl plataus spektro šviesos spindulio skleidžiamos šviesos, kartais nudegina odą, taip pat, palieka gilius randus. Esu turėjusi klienčių, kurios dėl didelio nusivylimo, norėdamos sutaupyti bei praradusios moteriškumo jausmą, įgijusios daug kompleksų dėl savo išvaizdos, rinkosi prieš kelis dešimtmečius taikytus metodus, labai save sužalojo, o šie randai, tebelydi jas visą gyvenimą, tarsi skausminga patirtis, pareikalavusi sunkaus gijimo ir skausmingo poprocedūrinio laikotarpio. Reta jų yra atlikus papildomas randų šalinimo procedūras.

Klinikoje LADERMA naudojame vieną moderniausių, vokiečių gamybos lazerį, Asclepion MeDioStar NEXT, kurio skleidžiamos bangos yra absoliučiai saugios, artimos infraraudoniesiems spinduliams, jų ilgis – tarp 800 – 950 nm, o lazerio impulsų dažnių greičiui neprilygsta jokios kitos technologijos pasaulyje. Šio lazerio senosios kartos aparatas iki šiol tebeteikia paslaugas vienoje didžiausių klinikų, kurioje pacientus sėkmingai džiugino rezultatais garsiausi Lietuvos dermatologai ir plastikos chirurgai. LADERMA naujausios kartos Asclepion MeDioStar NEXT lazerio bangų ilgių intervalas ir dažnis leidžia procedūrą atlikti greitai, saugiai, didesniuose odos plotuose, taip pat, yra tinkamesnis procedūroms, skirtoms tamsesnei odai. Šiame diodiniame lazeryje yra įdiegta inovatyvi, ypatingo metalų lydinio skausmo malšinimo sistema – prieš kiekvieną lazerio galvutės judesį, oda efektyviai šaldoma, todėl procedūros metu jaučiamas tik dilgčiojimas, reiškiantis sėkmingą folikulo sunaikinimą. Be to, dar konsultacijos metu su klientu aptariame jo skausmo ribas ir parenkame individualų lazerio spindulių stiprumą arba kliento komfortui, papildomai taikome nuskausminamuosius preparatus

Lazerinės epilacijos pranašumai aiškūs ir neginčijami, tad nusprendusioms atlikti šias procedūras, kaip reikėtų joms pasiruošti, kokius namų darbus atlikti?

Pasiruošimo procesas labai paprastas. Prieš pirmą ir kitas procedūras naudokite tik paviršinius plaukų šalinimo metodus – skutimąsį, depiliaciją kremu. Labai svarbu nepažeisti plauko folikulo, todėl atsisakykite plaukų šalinimo pincetu, vašku, cukrumi ar kitomis epilacijos priemonėmis. Taip pat, savaitę prieš procedūrą nenaudokite celiulitą mažinančių ar kitų efektyvių kosmetikos priemonių srityje, kurioje bus šalinami nepageidaujami plaukeliai. Kaip ir gijimo metu po procedūros, taip ir prieš ją, venkite tiesioginės saulės spindulių, pirties bei seansų soliariume.

Tiesiog noriu pastebėti, kad kiekvienas mūsų turime rasti sau tinkamą metodą. Tai, kas tinka draugui ar sesei, nebūtinai tiks ir Jums. Tad palinkėsiu sėkmingų paieškų ir trumpo kelio rezultato link!

Laderma
X