0

Nepageidaujamų kūno plaukelių šalinimas nėštumo metu – dažnai nėštukei aktuali problema, nes dėl hormonų poveikio plaukeliai ima dygti ne tik tankiau ir storesni, bet ir tose vietose, kur jų paprastai nebūdavo: panosėje, ant skruostų, krūtinės, pilvo ir kitose kūno vietose. Nors ir netrūksta jų šalinimo metodų, tačiau laikui bėgant vieni tampa fiziškai nepatogūs, kiti nesuteikia norimo rezultato, o treti – manoma, kad yra nesaugūs. Tad, kaip pasirinkti, kuris būdas šalinti nepageidaujamus kūno plaukelius yra tinkamiausias ir nepakenks vaisiui – pataria estetinės ir grožio terapijos klinikos LADERMA grožios terapeutė ir lazerio specialistė Laura Rutkauskienė.

LAZERINĖ EPILIACIJA

Lazerinės epiliacijos procedūros metu lazerio spinduliai švelniai pereidami per odos sluoksnį pasiekia plauko šaknyje esantį pigmenta – melaniną, tuomet šviesos energija virsta šluma ir negrįžtamai sunaikina plauko folikulą bei aplink jį esančias ląsteles, atsakingas už genetinę informaciją – naujų plaukų augimą. Taip užkertamas kelias ne tik paveikto plauko, bet ir naujų plaukų ataugimui, taip pat, stabdomas plaukų įaugimo procesas. Nors ir nėra tyrimų, leidžiančių vertinti lazerio spindulių poveikį organizmui nėštumo metu, tačiau dauguma specialistų rekomenduoja šiuo ir žindymo laikotarpiu lazerinės epiliacijos procedūrų atsisakyti ir jų kursą pradėti praėjus 3 mėnesiams po maitinimo krūtimi nutraukimo, pasitarus su savo gydytoju.

ELEKTRINIS EPILIATORIUS

Nėštumo metu tai griežtai draudžiama procedūra, nes net elektrinių epiliatorių instrukcijose griežtai nurodyta, kad šios priemonės nėštumo metu naudoti negalima.

DEPILIACIJA

Remiantis daugumos nėštukių patirtimis, pastebėta, kad šiuo laikotarpiu odos reakcija depiliacijos procedūrų ir po jų metu yra jautresnė, jaučiamas stipresnis skausmas, oda būna paraudusi, galimi pabėrimai. Kadangi didžioji dalis plaukelių šalinimo metodų yra skausmingi, o nėščiosioms tokia patirtis gali turėti neigiamų pasekmių, depiliacijos klausimu gydytojai nusiteikę pakankamai skeptiškai, nes dėl patiriamo skausmo ir nemalonių emocijų, gali pakilti kraujo spaudimas, suintensyvėti streso hormonų organizme gamyba, kas gali pakenkti vaisiui. Tad, jei procedūrų metu jaučiate skausmą, jas nedelsiant nutraukite arba atlikite tik būtiniausiose ir saugiausiose zonose: pažastyse, virš viršutinės lūpos.

Karšto vaško juosteles draudžiama naudoti varikoze (lėtiniu venų nepakankamumu) sergantiems žmonėms. Pastaroji liga ypač dažna nėščiųjų tarpe, tad vašką rekomenduojama 9 mėnesiams pamiršti.

DEPILIACINIS KREMAS

Kadangi depiliaciniai kremai ant odos būna vos kelias minutes ir nespėja pasiekti gilesnių odos sluoksnių, odos specialistai šį būda vertina įvairiai, bet dauguma jam pritaria ir teigia, kad jis plaukelius pašalina ilgesniam laikui nei skutimasis. Tačiau vertėtų atkreipti dėmesį į įvairias odos rekacijas ir jautrumą nėštumo laikotarpiu, nes depiliacinių kremų sudėtyje esančios medžiagos gali dirginti jūsų odą. „Norėdamos išvengti alerginių reakcijų, visų pirmą atlikite bandymą ant nedidelio odos plotelio likus valandai iki procedūros ir stebėkite jos reakcijas.” – pataria klinikos grožio terapeutė.

SKUTIMAS

Plaukų skutimas yra vienas iš greičiausių, pigiausių ir saugiausių nepageidaujamų plaukų šalinimo metodų. Tačiau skutimosi peiliukai pašalina tik viršutinę plauko dalį, o jo folikulas (šaknis) lieka nepaliesta ir dažniausiai procedūrą reikia kartoti po 2 – 3 dienų, plaukeliai atauga storesni ir tankesni. Taip pat, laikui bėgant ir keičiantis nėsčiosios kūno formoms ir apimtims, pačiai skustis tampa sudėtinga ir čia jau be partnerio pagalbos neapseisite.

Norint, kad procedūra būtų efektyvesnė, klinikos specialistė pataria jai tinkamai pasiruošti: sudrėkinkinti odą šiltu vandeniu – tai padės praplėsti poras ir suminkštins plaukelius, todėl depiliacija skutimosi peiliuku bus greitesnė ir neskausminga. Jeigu nenorite, kad jūsų oda išsausėtų ir taptų šiurkšti, plaukelius skuskite prieš jų augimo kryptį. Tačiau, jei jūsų oda yra itin jautri, geriau skuskite pagal plaukelių augimo kryptį. Taip pat, rekomenduojama odą drėkinti vitaminu E praturtintais kremais, kurie padės gerinti jūsų odos elastingumą bei plaukeliai ataugs minkštesni.

Laderma
X